Latvijā parādu piedziņas firmas nodarbojas ar parādu atgūšanu kreditoru labā. Gan kreditori, gan debitori tiek laipni aicināti juridisku konsultāciju saņemšanai gludākai saistību izpildei. Likuma normas paredz, ka saistību izpildei tiek piedāvātas dažādas parāda atgūšanas formas. Inkaso un cesijas līgumi ir populārākie veidi, kā parāds nonāk pie parādu piedziņas kompānijām. Parādnieks par parāda esamību tiek informēts rakstiski un piedāvāts apmaksas datums. Parādniekam ir 21 diena laika, lai lēmuma apstrīdēšanai. Parādu vienmēr ir iespējams nomaksāt pa daļām, tādēļ nevajag bīties no piedziņas uzņēmumiem, bet sadarboties ar tiem.
PARĀDA ATGŪŠANAS VEIDI BALTIJAS VALSTĪS
Viens no izplatītākajiem veidiem, kā uzņēmumi atgūst parādus ir ar parādu piedziņas uzņēmumu starpniecību(vairāk informācijas skatīt šeit – https://www.verdikts.lv/pakalpojumi/). Tie nav tikai kredīti, kuru atmaksa ir kavēta, bet arī dažādi citi maksājumi un ikmēneša maksājumi par nomaksas precēm un pakalpojumiem. Pakalpojumu iespējam saņemt visā Baltijā un parādus iespējams atgūt gan no privātpersonām, gan juridiskām personām. Melnajā sarakstā nevēlas nokļūt neviens, jo tur iekļuvušajiem ir liegtas iespējas saņemt kredītus, ātros aizdevumus, iegādāties preces uz nomaksu un vēl virkni citu pakalpojumu.
PARĀDA ATGŪŠANAS NORISE
Parāda ārpus tiesas atgūšana ir populārākais veids, kā tiek kārtota parādu atmaksa. Otrs izplatītākais ir cesija, jeb parāda pirkšana. Tas tiek izmantots gadījumos, kad parāda atgūšana var būt ilgstoša, attiecīgi parādu piedzinējs iegādājas debitora portfeli, jeb vienkāršākiem vārdiem sakot – nopērk parādu, tādējādi kreditoram sedzot parāda radušos zaudējumus. Ja parādnieks ir kādā no Baltijas valstīm, tad parāda atgūšana iespējam arī šādos gadījumos. Tā pat parasti uzņēmumu pārziņā ir visa vēstuļu korespondence, telefona zvani un birokrātiskā darījum puse. Jebkura no darījumā iesaistītajām pusēm ir ieinteresēta veiksmīgam rezultātam un gludai parāda līguma dzēšanai.