Archuks Celica ST

Celicu īpašnieku individuāli veiktie projekti / Celica owners individual projects

Archuks Celica ST

Atbildēt Archuks » 19 Okt 2009 23:04

Tātad, pagājis gandrīz vai gads kopš BMW E36 iznīcināšanas, kura laikā braukāju ar aizlienētām/pagaidu mašīnām un sabiedrisko, tāpēc esmu baigi priecīgs, ka atkal īpašumā ir auto, kuru varu pilntiesīgi saukt par savējo :)
Principā sākotnēji meklēju E36 323/325/328 apskādētus, ar defektiem, tomēr sapratu, ka tādas naudas tomēr nav un ekonomija šajos Attēls laikos arī ir pietiekami nozīmīgs faktors, tad sāku lūkoties uz mazākiem dzinējiem un attiecīgi arī uz citām auto markām :)
Aizvakar izskatīju ss.lv un iekrita acīs divas 323 Mazdas, apskatīju abas, tomēr ienāca prātā izčekot kas jauns ss'ā iemests un tā nu kopā ar čomu uzdūrāmies šim brīnumam (iepriekš nebiju iedomājies, ka manā cenu kategorijā līdz 600 Ls Celicas piedāvājās):

Attēls

Toyota Celica T18
1.6i 16v, 105 Zs, 0-100 ~11s (ikdienai pietiekami), vidējais patēriņš oficiāli 7 litri, ceru kādos 7,5 iekļauties (dzīvoju Piņķos, sanāk gan šoseja, gan pilsēta)
1992. gads
Noskrējiens 180k km :lol: Protams, neticu, bet tāpat smuki izskatās panelī :D
Ekstras - 17'' lietie diski, sporta stūre, centrālā atslēga, signalizācija, laikam viss...
Kasjaki - buktes pr. spārnam, aizmugurējais spārns nesmuki sakrāsots, tukšgaitā bik apgriezieni staigā un par augstu, citādāk nekā traka nav, pēc mēneša skate, tad redzēs :)

Pirmais iespaids - ļoti patīk vizuālais, salonā priekšā daudz vietas, patīkami braukt, salona izolācija un "komforts" uz 17'' gan, protams, d*rsā :D Diski visticamāk tiks tirgoti, jo uz ziemu likšu līdzi nākošos original 14'' ar ziemenēm ;)

Rekur vēl pāris bilžuki:

Attēls

Attēls

Attēls

Ir, protams, arī pāris jautājumi:
1) kas par vainu varētu būt, ka apgriezieni tukšgaitā augsti un nostaigā ik pa laikam?
2) kad auksts, tad no rīta ar grūtībām lec - ar 3./4. reizi smuki pielec tikai...
3) kur meklējamas lētākās/labākās detaļas? drošvien pēc mēneša šo un to vajadzēs :)

P.S. Varu pateikt, ka no šejieniešiem pazīstu Vami (esmu rakstījis par viņa Celicu Forsāžai) un Janco :alco:
Lietotāja avatars
Archuks
New one

Atbildes: 14
Pievienojies: 16 Feb 2006 18:00
Atrašanās vieta: Rīga, Piņķi

Atbildēt LED-BOY » 20 Okt 2009 00:22

1. - это нормально!!! Так и должно быть. Типа электронный подсос. На холодном поднимается максимум до 2000, а потом опускается до 850-900....
3. - СarSound , смотри в разделе Ремонт!
Lietotāja avatars
LED-BOY
New one

Atbildes: 5374
Pievienojies: 09 Mar 2007 02:02
Atrašanās vieta: www.celica-club.lv

Atbildēt CAHbKA » 20 Okt 2009 01:39

na fone poxodu dom kotorij ja stroil toka nepojmu v kakom eto rajone.. krasivaja celica!!!
Lietotāja avatars
CAHbKA
New one

Atbildes: 51
Pievienojies: 20 Okt 2008 07:37
Atrašanās vieta: Livani

Atbildēt WALA » 20 Okt 2009 09:09

Nu fočenes ir taisītas Mārupē pie "parka".

Par apgriezieniem - augsti - tā nav problēma - aukstam tā jābūt, bet tas ka nostaigā - jautājums vai lielā amplitūdā ?!?!

Auksts slikti lec - tur var būt dažādas vainas:
1) degvielas sūknis izdilis, un laiž degvielu atpakaļ bākā - respektīvi kamēr dabū spiedienu paiet laiciņš - šķiet man kaut kā līdzīgi 2 litru melnais brīnums uzvedas.
2) varbūt dzinējs izdilis - un tad tā ir "normāla" fīča, tiesa gan man jau diviem 1,6 litru motoriem ir 200 + Kkm - un nav tādas problēmas. (Šie 4A-FE 1,6 litru motori ir vienadi ar Avensis gen 1 un Carina E motoriem, tikai tas ka Avensim un Carinai E atsķiras elektronikas detaļas ja tie ir salikti iekš UK!!!)
3) kāds no sensoriem nestrādā normāli un attiecīgi degmaisījums tiek nepareizi sajaukc. Pirmais ko ir vērc pārbaudīt ir Lambda zonde ( tiesa ja tā nestrādā un kāds PĪ nav izņēmis "Check engine" lampu, tad tai būtu jādeg visu laiku braucot !!!)
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildes: 6018
Pievienojies: 09 Jūn 2006 12:06
Atrašanās vieta: Riga

Atbildēt firefox » 20 Okt 2009 09:21

WALA rakstīja:3) kāds no sensoriem nestrādā normāli un attiecīgi degmaisījums tiek nepareizi sajaukc. Pirmais ko ir vērc pārbaudīt ir Lambda zonde ( tiesa ja tā nestrādā un kāds PĪ nav izņēmis "Check engine" lampu, tad tai būtu jādeg visu laiku braucot !!!)

Касаемо проблемы со стартом, я бы лямбду исключил из подозрений. Она на этот процесс никак не может влиять.
Supra MK4 Turbo
///M3 3.2
530D

Настройка двигателей (AEM, MoTeC, Autronic, Solaris, Power FC, Megasquirt, VEMS, "довески" и т.д.)
Lietotāja avatars
firefox
New one

Atbildes: 396
Pievienojies: 08 Jan 2009 23:25
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt WALA » 20 Okt 2009 09:26

firefox rakstīja:
WALA rakstīja:3) kāds no sensoriem nestrādā normāli un attiecīgi degmaisījums tiek nepareizi sajaukc. Pirmais ko ir vērc pārbaudīt ir Lambda zonde ( tiesa ja tā nestrādā un kāds PĪ nav izņēmis "Check engine" lampu, tad tai būtu jādeg visu laiku braucot !!!)

Касаемо проблемы со стартом, я бы лямбду исключил из подозрений. Она на этот процесс никак не может влиять.

Ja bi tozhe tak skazal po svojemu opitu, na Carine E let etak 5 projehal i po barabanu, pravda na holostix on pereobogaschal smesj, no problem iz za etogo nebilo. NO ne raz slishal chto u mnogix vse problemi kakraz iz za Lambda - sam neproverjal, tak chto - "za chto kupil, za to i prodaju".

P.S. Pravda na Carine E u menja bila drugaja problema - provada visokogonaprezhenija vse uzhe "tago", i nochju mozhno bilo sveto efekti nebljudatj, i sootvestvennov mokruju pagodu "iskra" propodala uzhe na polputi. I tam escho indukcionnaja katushka srazu pod vetrovikom stoit i voda toko tak na nejo pljoskajet. Peremestili katushku i so vsemi hrenovimi provadami otec vse escho na nej jezdit.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt firefox » 20 Okt 2009 09:31

WALA rakstīja:Ja bi tozhe tak skazal po svojemu opitu, na Carine E let etak 5 projehal i po barabanu, pravda na holostix on pereobogaschal smesj, no problem iz za etogo nebilo. NO ne raz slishal chto u mnogix vse problemi kakraz iz za Lambda - sam neproverjal, tak chto - "za chto kupil, za to i prodaju".

Ну в этом плане мне можно доверять :) Я не плохо знаком с алгоритмами оригинальных ECU. Процесс запуска происходит только по таблицам. И только после того как двигатель вышел из режима "старт" и тосол прогрелся до определенной температуры - начинается коррекция по лямбде. А если двигатель в момент запуска уже горячий, то все-равно лямбда учитывается только после того как проходит определенное время (30-60сек) требуемое для её нагрева и стабилизации показаний.

P.S. Pravda na Carine E u menja bila drugaja problema - provada visokogonaprezhenija vse uzhe "tago", i nochju mozhno bilo sveto efekti nebljudatj, i sootvestvennov mokruju pagodu "iskra" propodala uzhe na polputi. I tam escho indukcionnaja katushka srazu pod vetrovikom stoit i voda toko tak na nejo pljoskajet. Peremestili katushku i so vsemi hrenovimi provadami otec vse escho na nej jezdit.

Это да.. Зажигание вполне может быть виновато.
Supra MK4 Turbo
///M3 3.2
530D

Настройка двигателей (AEM, MoTeC, Autronic, Solaris, Power FC, Megasquirt, VEMS, "довески" и т.д.)
Lietotāja avatars
firefox
New one

Atbildes: 396
Pievienojies: 08 Jan 2009 23:25
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Archuks » 20 Okt 2009 10:42

Paldies par atbildēm, atzīšos gan, ka krievu valodu ne pārāk labi pārvaldu un ne visu var ar google iztulkot :)

Par apgriezieniem - tie nekad nenokrīt zem 1000-1100, pārsvarā ir diapazonā 1200-2000.

Un vēl jautājums par patēriņu - bija tukša bāka praktiski, ielēju 15 litrus, pacēlās smuki rādītājs līdz 1/4, esmu nobraucis 110 km, bāka rādās gandrīz tukša un pie 100 km sāka ik pa laikam iedegties degvielas lampiņa :roll: it kā braucu mierīgi, pārslēdzos pie 2,5-3k rpm un attiecība šoseja/pilsēta varētu būt 40/60. Nomieriniet mani :D
Lietotāja avatars
Archuks
New one

Atbildēt WALA » 20 Okt 2009 10:50

Hmm, teorētsiki visas man zināmas mašīnas ar 4A-FE (TOYOTA 1,6 litru motors) uzsilstot motoram rāda ~ 800 vai 900 apg./min. ja kondicionieri ieslēdz tad malziet paceļas, ja gaismas + bremzes un kaut kas vēl kas labi patērē - tad var aŗī būt ~ 1000 - 1100 apg./min.

Tehniski ja tev tur nav nezēlīgs pastūzis + maģis + kondiķis ieslēgts gluži 1100 nevajadzetu būt.

Un degvielas patēriņs 15 l /100 km - tas tā kā bišku pa traku ( man 2 litrinieks kaut kur 10 + mēdz apēst, kas ir norma tam motoram), tacu principā ir tā ka ieliet bākā "mazliet" un tad mērīt cik apēd ir nepareizi - tev nav ne jausmas cik tajā bākā virpār ir degvielas. To parasti dara tā - pielej bāku, nomet uz 0 mazo "distančmēru" un tad teiksim nobrauc savus ~ 100 km un pielej atkal degvielu līdz "lūpai". Tad aŗī tas cik daudz pielej būs tas tavs aptuvenais patēriņš. Protams precīzāķ būs ja izbraukis tukšu bāku un tad pieliesi līdz lūpai un sarēķināsi kāds tad ir bijis vidējais, bet nu kaut kāda jēdzīgāka aina tomēr būs nekā tavaā gadījumā pat ar pirmo variantu !!!
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt DrogZ » 20 Okt 2009 10:53

Nomierinaashu mana Gen6 1.8 eed 10 litrus taa kaa tev
ediis maksimums pa litru mazaak nu pa trasi tev buus
6.5 bet pilseetaa chaliit litri 8,5, vai 9 tochna...

Man patiik klausiities kaa staasta ka benziini eed pilseetaas
pa 7-8l ar 2l motoriem tikai gribeetu redzeet taadus auto :)

Ja gribaas ieklauties 6,5l pa pilseetu jaanjem diizelis :)
ir bijis fords orions 90 gada ar 1,8 diizeli, teikshu godiigi
pilseetaa 5,5l pa trasi kaadi 4,5 njaa spanju auto :D
Pēdējo reizi labojis DrogZ - 20 Okt 2009 10:57, labots 1 reizi.
Lietotāja avatars
DrogZ
New one

Atbildes: 179
Pievienojies: 14 Jūl 2009 07:51

Atbildēt greidzha » 20 Okt 2009 10:57

Par pielaišanu man bija līdzīgi, nobraucu tā apmēram vēl gadu, līdz vienā jaukā dienā palika pavisam slikti un nācās nomainīt sūkni :)
Lietotāja avatars
greidzha
New one

Atbildes: 1412
Pievienojies: 23 Dec 2007 22:54
Atrašanās vieta: Rīga/Ērgļi

Atbildēt Archuks » 20 Okt 2009 10:58

Nu es vados pēc rūpnīcas datiem un tie arī sola pilsētā 8.6, ārpus 5.6, vidējo 7 un to visu noapaļojot iegūstam 9, 6 un 7.5 :D Iepriekšējais saimnieks arī kaut ko runāja par 7-7.5 litriem (dzīvo Ķekavā, strādā Pārdaugavā), līdz ar to 8 litri vidējais būs ok :)
Lietotāja avatars
Archuks
New one

Atbildēt WALA » 20 Okt 2009 10:58

DrogZ rakstīja:Nomierinaashu mana Gen6 1.8 eed 10 litrus taa kaa tev
ediis maksimums pa litru mazaak :) nu pa trasi tev buus
6.5 bet pilseetaa chaliit litri 9 tochna...

Es savukārt apbēdināšu - mana Carina E un Avensis ar ļoooti lielu nobraukumu pa pilsētu, vidēji ēda 7,5 litri uz 100 km (protams bija arī izbraucini uz laukiem). Un ar pilnu piekrautu Avensi pa Norvēgiju kalniem utml. (tiesa tur max. ātrums 80km/h pa štrāsi) bij ~7.1 litri uz 100 km, un līdzenos ceļa posmos vispāŗ 6 litri /100.

Pie kam Avensis by default jau ir smagāks par Celicu, tik tas ka mazliet cits vadības bloks un jaunāks tas pats motorelis.

1993 gada Carinai E gan diezvai būtiski tas motors atšķīras, bet nu 8 litri varbūt vienīgi pilsētā pa ziemu !!!
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt DrogZ » 20 Okt 2009 10:59

Kad pirku savu iipashnieks teica 7-8 es vinjam teicu nu nu pa trasi? :D
tad gribat teikt 7A-FE ir taads meesls ka ir 115 zirgi un eed 10l ?
negribaas ticeet! mashiina ar nav tik smaga ...
Lietotāja avatars
DrogZ
New one

Atbildēt WALA » 20 Okt 2009 11:02

DrogZ rakstīja:....

Man patiik klausiities kaa staasta ka benziini eed pilseetaas
pa 7-8l ar 2l motoriem tikai gribeetu redzeet taadus auto :)
....

To var izdarīt ar auto kurš izslēdz aizdedzi un degvielas padevi tad kad auto ripo ar ieslēgtu ātrumu ;) ŠĶiet ka Škodai ar ko pabraukājos mazliet k-kas tāds bija, tad principā ... Madona - Cesvaine ... dabūju vidējo rādījumu tuvu 4 litri uz 100 km, bet tas bija 1,6 litru motoru. ;)
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt DrogZ » 20 Okt 2009 11:05

Un kas par 7A-FE kaads var pastaastiit kaads ir iemesls ka tam
motoram patiik degviela bet jaudu nerazho? varbuut vinju var
jaat taa kaartiigi vai kas?
Lietotāja avatars
DrogZ
New one

Atbildēt WALA » 20 Okt 2009 11:07

DrogZ rakstīja:Kad pirku savu iipashnieks teica 7-8 es vinjam teicu nu nu pa trasi? :D
tad gribat teikt 7A-FE ir taads meesls ka ir 115 zirgi un eed 10l ?
negribaas ticeet! mashiina ar nav tik smaga ...

Kāja smaga. :D:D:D
Da labi tiem 1,6 litru motoriem bija atšķirīgas vadības - Carinai E bija "Lean burn" tipa ekonomiskāks kā parastais 4A-FE + savādāki pārnesumi un Avensim ir Bosch elektronika, kas teorētiski dodot 110 Zs. Un tad vēl tiešām jāņem vērā braukšanas maniere - es parasti mēdzu ļooooooooti garlaicīgi un vienmēŗīgi braukt, nedzīt garām ja tam nav jēgas utml.

Uz 2 litru Celicas - es pat baidos nomērīt patēriņu, nomērīju tikai vienā reizē kad braucu "lēnām" kā ar Avensi. :D:D:D
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt DrogZ » 20 Okt 2009 11:09

Es esmu braucis gandriiz bez luksaforiem ar 60 km/h paarsleedzos uz
2,1 - 2,3k mazaakais kas man sanaak ir 9l, mani tas taa besii ! ! !
Lietotāja avatars
DrogZ
New one

Atbildēt WALA » 20 Okt 2009 11:13

DrogZ rakstīja:Es esmu braucis gandriiz bez luksaforiem ar 60 km/h paarsleedzos uz
2,1 - 2,3k mazaakais kas man sanaak ir 9l, mani tas taa besii ! ! !

Zini lēni ne vienmēr ir ekonomiski. Es teiksim skaidri zinu ka 1,6 litru mašīnām kad pa Vidzemes pauguriem jāvazājas - labāksi variants ir vilkt uz ~ 110 km/h - tad ir ~ 3000-3500 apg/min, kas itkā nav ekonomiski, taču motors tad pret kalnu iet praktiski bez piepūles, kas noteikti neapēd vairāk ka tad ja dabūt pie 90km/h slēgties uz 4 robu, un varbūt reizēm vēl zemāk.

Jautājums ir kādā apgriezienu diapazonā konkrētam motoram ir labāka grieze un kādā zirgi.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt DrogZ » 20 Okt 2009 11:15

Nejau par to iet runa, bet tas ka mieriigi braucu pa pilseetu
un man rij tik daudz kgan motoram peec sajuutam dodu
vismazaako piepuuli un iet loti viegli un taapat suuc kaa
vampiirs..

nokaushu to suudu un braukaashu ar etalonu!
Lietotāja avatars
DrogZ
New one

Nākošais

Atgriezties uz Projekti / Project

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi