Uzsākot braukt no riteņiem ir dzirdams krakšķis.

Tehiskās nianses! Par un ap auto niķiem, defektiem un remontiem! / Celica repairs and technical information

Uzsākot braukt no riteņiem ir dzirdams krakšķis.

Atbildēt Edgars2014 » 22 Jūl 2015 19:21

Man ir tāda problēma, ka pabraucot pāris kilometrus pa centru, kad ir jāapstājas pie kārtējā luksafora un jāuzsāk pēc tam braukt, ir dzirdams krakšķis. Pārsvarā šis krakšķis ir no aizmugures labās puses riteņa, taču dažreiz arī no kreišas puses aizmugurējā riteņa, lai gan retāk. Dīvainākais ir tas, ka šis krakšķis nav dzirdams uzreiz, kad piedarbina no rīta mašīnu un uzsāk braukt. Šis krakšķis parādās aptuveni pēc pirmajiem 2 vai 3 km. Krakšķ tikai uzsākot lēnām, ja tā agresīvāk uzsāk ar nelielu rāvienu, tad krakšķis nav. Uzsākot braukt atpakaļgaitā šis krakšķis nav vispār.

Kas tas varētu būt, vai kaut kas ar bremzēm saistībā, vai arī kaut kas nopietnāks?
Edgars2014
New one

Atbildes: 73
Pievienojies: 15 Jūn 2014 20:17

Atbildēt Markoo » 23 Jūl 2015 09:41

Nezinu vai krakšķis tas pats, bet man pēc apraksta parādījās ļoti līdzīga lieta, lai neteiktu, ka tādi pati kā tev.

Man gan šis krakšķis parādījās uzreiz pēc servisa, kad biju nomainījis atsaites, rumba gultni un salabojis aizmugurējās bremzes (bija ieķēries/ierūsējis suports), tāpēc šo krakšķi es pieņēmu, ka rodas no bremzēm. Iespējams disks ar bremžu klučiem ir ļoti cieši kopā un uzsķaot/iekustinot rodas tāds kā krakšķis - tas tikai man pieņēmums, neesmu gan eksperts šajos jautājumos.

Remontā bija nedēļu atpakaļ, bet tagad manuprāt pat krakšķis pats no sevis arī pazudis, jo pēdējs dienās kaut neesmu to vairs piefiksējis vai jau esmu pieradis.
Lietotāja avatars
Markoo
New one

Atbildes: 25
Pievienojies: 17 Mai 2015 21:27
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Edgars2014 » 23 Jūl 2015 19:35

Man ar bremzes mainīja. Aizdomas arī ir par bremzēm, vienīgi biju aizvedis uz servisu, teica, ka bremzēm viss brīvi staigā un nekas neķīlējas. Teicu, lai apskatās arī ritošu, tur arī it kā viss ir labā stāvoklī.

Varbūt tā niknāk vajag nobremzēt pāris reizes, lai rūsu noēd? Es parasti tā diezgan saudzīgi lietoju bremzes un pārsvarā pa pilsētu pārvietojos.
Edgars2014
New one

Atbildēt Markoo » 24 Jūl 2015 14:55

Ja arī bremzes mainītas, tad iesaku vienkārši kādu nedēļu pabraukt un paklausīties vai krakšķis nepazūd, jo tagad sev speciāli tam pievērsu uzmanību paklausījo un man šī skaņa vairs nav.
Lietotāja avatars
Markoo
New one

Pievienojies: 17 Mai 2015 21:27

Atbildēt Edgars2014 » 27 Jūl 2015 16:56

Tagad arī bremzējot dažreiz tas krakšķis parādās.
Edgars2014
New one

Atbildēt Silvia » 01 Aug 2015 14:11

Domāju, ka tas krakšķis ir pēc bremžu maiņas, jo vēl nav "pielāgojušās".
Attēls
Lietotāja avatars
Silvia
Toyota Celica Gen7

Atbildes: 4906
Pievienojies: 16 Nov 2008 23:31

Re: Uzsākot braukt no riteņiem ir dzirdams krakšķis.

Atbildēt Simpson » 19 Nov 2015 12:50

Arī man ir parādījies šis krakšķis, bet tikai uzsākot braukt un lēnām griežoties.
Sāk palikt bail braukt, ar domu, a ja nu stūre paliek rokās :lol: šodien uz servisu, lai skatās, kas pa vainu.
Lietotāja avatars
Simpson
New one

Pievienojies: 21 Apr 2015 14:42

Atbildēt sorokins_21 » 19 Nov 2015 18:28

Simpson rakstīja:Arī man ir parādījies šis krakšķis, bet tikai uzsākot braukt un lēnām griežoties.
Sāk palikt bail braukt, ar domu, a ja nu stūre paliek rokās :lol: šodien uz servisu, lai skatās, kas pa vainu.

Ja stūre līdz galam sagriesta, un braucot krakš, tad jau mironene manuprāt ir vainīga.
Lietotāja avatars
sorokins_21
CelicaClub member
CelicaClub member

Atbildes: 120
Pievienojies: 06 Apr 2014 18:56
Atrašanās vieta: Tukums, Rīga

Atbildēt sorokins_21 » 19 Nov 2015 18:29

Tā vien liekas, ka visiem bijuši krakšķi uzsakot. Man ar pirms 2 gadiem tā bija, nepievērsu uzmanību, tad arī pēc kāda laika pazuda, iespējams pēc kādas no servisa apmeklejumiem..
Lietotāja avatars
sorokins_21
CelicaClub member
CelicaClub member

Atbildēt Simpson » 20 Nov 2015 09:32

sorokins_21 rakstīja:
Simpson rakstīja:Arī man ir parādījies šis krakšķis, bet tikai uzsākot braukt un lēnām griežoties.

Ja stūre līdz galam sagriesta, un braucot krakš, tad jau mironene manuprāt ir vainīga.

Hmm, laikam ne tur tas krakšķis, ne riteņos, bet stūres ... pat nezinu kā viņu nosaukt... es teiktu mehānismā, kas savieno stūri ar riteņiem. :lol:
Pat nevajag braukt, jau uz vietas stāvot un sagriežot stūri rodas krakšķis.Tāda sajūta, ka kaut kur, kaut kas aizķeras. Jo vienbrīd likās, ka pedāļi ar sakustās pie šīs stūres pagriešanas līdz galam (man tomāts :D)
Lietotāja avatars
Simpson
New one

Atbildēt Simpson » 20 Nov 2015 09:33

kaut gan, kur atrodas mironene, man nav ne jausmas, un kā viņa krakšķ es ar nezinu :D
Lietotāja avatars
Simpson
New one

Atbildēt Simpson » 23 Nov 2015 11:14

ha, ha :D Tā smējusies vēl nebiju. Servisā džeks ar :D
Man pie vainas nebija, ne krustiņš, ne miroņgalve, ne vēl kaut kas , bet gumijas paklājs :D tas kaut kur skārās, ķērās iekšā un līdz ar to radīja troksni pie stūres grozīšanas :D
Lietotāja avatars
Simpson
New one

Atbildēt 131 » 23 Nov 2015 21:26

Šis ir labs! :shura: Krakšķoš gumijas paklājs!
Attēls
Attēls
Lietotāja avatars
131
CelicaClub member
CelicaClub member

Atbildes: 2525
Pievienojies: 13 Jūl 2007 18:36
Atrašanās vieta: Riga

Atbildēt sorokins_21 » 24 Nov 2015 13:38

Simpson rakstīja:ha, ha :D Tā smējusies vēl nebiju. Servisā džeks ar :D
Man pie vainas nebija, ne krustiņš, ne miroņgalve, ne vēl kaut kas , bet gumijas paklājs :D tas kaut kur skārās, ķērās iekšā un līdz ar to radīja troksni pie stūres grozīšanas :D

Šis tiešām ir viens no interesantākajiem stāstiem. :-D
Lietotāja avatars
sorokins_21
CelicaClub member
CelicaClub member

Atgriezties uz Tehnika & remonti / Technics and repairs

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi