Tehnisko jautājumu paka

Tehiskās nianses! Par un ap auto niķiem, defektiem un remontiem! / Celica repairs and technical information

Tehnisko jautājumu paka

Atbildēt xinsh » 08 Mar 2015 16:45

okey okey, par cik meklētājā un pēdējās lapās neatradu sev interesējošos jautājumus, tad nu lūk (ps. jautājumi ir par celica gen 7 1ZZ-FE)

1. Degvielas patēriņa jautājums.
Par cik, pirms masīnas iegādes pastudēju degvielas patēriņu, tad nu visur skaisti tika minēti 10l +- pa pilsētu. Labi, es saprotu, ka pamatā braucu tikai pa korķu laiku, bet man (pie pilnas apziņas gribētos ticēt), ka spēju iekļauties 14. Zemāk nu nekādi nesanāk, visticamāk tikai vairāk.. Iepriekš bija Carina, kurai panelī bija zaļa/oranža - ekonomisks/ne-ekonomisks režīms, tad nu ar Celicu, zaļā lampiņa diez vai degtu, bet nav arī pārspīlēta "traukšanās". Grūti kā vējam bliezt, ja vantinieka plūsma ir 10-15km. Bet nu - jā - kā Jums ir ar patēriņu? Pats no tehnikas saprotu, ka viņa ir melnā krāsā un esmu dzirdējis nostāstus, ka zonde varētu būt vainīga?? Vai arī tas ir reālais standarta patēriņš pilsētā. Ārpus pilsētas ir maz sanācis braukt, tāpēc objektīvi grūti pateikt patēriņu.

2. Tautā sauktā "pečka".
Protams, visi saka, ka vecie laiki ir tie labākie, BET, vecā labā Carina 2 min piesildīja salonu, ka bija jau jāgriež nost, bet tie bija vecie labie laiki. Lai arī zeimas sezona, es ceru, ir aiz kalniem, tomēr nomāc šis jautājums - vai tam tā ir jābūt, ka, ja viņa stāv uz vietas, viņa praktiski nesilda. Jā, viss pūš, tādu vēsi rendenu, lai arī viss ir sačinīts uz "Hot". Par cik stiklus neskrāpēju, tad ātrākai atkausēšanai ieslēdzu, ka gaisu sūc caur salonu, bet reāli sāk sildīt tikai tad, kad "iedodu čībā". Kā piestāju, tā atkal rendenais gaiss.. Piesildīt protams var, bet atkal nāk atmiņā vecie labie laiki.

3.Krāsošanas darbi.
Par cik Celicai esmu jau piedēvējis dvēseli, tad nu gribas, lai viss ir maksimāli NICE. Tad nu jautājums - vai varat ieteikt krāsotājus/piekrāsotājus utt. Pašam ieteica pazīstamu, kurš atrodas zem Lielirbes tilta(Zasulauks laikam). Par cik gribu kā iesākt, tā patstāvīgi iet pie vieniem meistariem, tad varbūt varat ko ieteikt.

4. Mehānika.
Ja reiz paprasīju par krāsošanas darbiem, tad - kur Jūs vedat savas Celicas remontēties? Pašam itkā ir gan izdevīgā vietā, gan par zemākām cenām serviss, bet dažas viņu "lažas" ir grūti atstāt bez ievērības, tāpēc, ja reiz varat padalīties ar tādiem, kuri priecājas ieraugot Celicu - lūdzu...

5. Degvielas lampiņa + elektronika.
Tā var būt, ka degvielas lampiņa panelī nav? Reiz braucu ar domu - okey aizlaidīšu tur un tad līdz tankam līdz beigās skatījos, kur pieripināt viņu, lai netraucētu citiem. Panelī rāda vēl trīs/četras strīpiņas, bet reāli bākā ir tuksnesis. Pieļauju iespēju, ka viņa neparādās, par cik rāda, ka degviela vēl ir. Risinājums ir pie dīlera vai tomēr ir, kur parastā servisā šo avr atrisināt? Vismaz serviss, kur vedu pašlaik ieteica Toyota centru.

6. Par cik drīz domāju mainīt riepas uz vasaras, tad ir tāda visia nepatīkama štellīte.. diski ir 17-nieki + vēl viņas lien ārā no arkām. Kad pats pirkšu, tad noteikti piedomāšu, bet tā kā līdzi mašīnai dotās izskatās labas, tad nu šogad jāiztiek kā ir.. Viss itkā būtu baigi super, bet lieta tāda, ka aizmugurē abas arkas ir uz sapūšanas robežas ( nevis iekša bet ārējā metāla mala). Par cik pirms maiņas vēlos aizvest sataisīt, lai viss ir nice, uztrauc aizdomas par to kādēl tas tā ir. Versija ir, ka riepas(diski) ir par lielu, un, ja trāpa uz kādu bedri, tad riepa aizķer arku, kur rezultātā viņu arī uztaisa tādu, kāda ir tagad. Ir dzirdēts par tādiem kā distanceriem ko liek virs atsperes - komentāri? Tas tā varētu būt vai tomēr vainīgs ir tikai laika zobs?

7. Lūpa priekšējam bamperim.
Par cik to saņēmu jau pērkot mašīnu, tad nu arī paturēju, lai arī finālā sagādāja vienas galvas sāpes. Par cik viņa, pēc ziemas, izskatās vairāk kā lupatiņa un, sākuma doma atjaunot, jau ir aiz muguras, tad vēlējos painteresēties, kur to varētu iegādāties (vismaz uz vasaras periodu)? Kā arī vēl eksterjera lietiņas tieši priekš Celica.

Uz šo brīdi tas tā kā būtu viss, būtu nenormāli burvīgi, ja atbildētu kaut uz dažiem jautājumiem
;)
Lietotāja avatars
xinsh
Toyota Celica Gen7
 
Atbildes: 86
Pievienojies: 16 Jan 2015 20:49
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt mattrikss » 09 Mar 2015 12:05

par to degvielas patēriņu-kā tu viņu mēri ja tev rāditājs nerāda??
ieteiktu tev pieliet bāku līdz lūpai,nobraukt 100km un tad atkal līdz lūpai,tad precīzi zināsi cik rij!!
lai parezi rādītu notekti bākā pludiņš būs jāmaina!!
par siltumu-paskaties no sākuma antifrīza līmeni vai nav pa zemu,varbūt sistēmā kāds burbulis,ja tur viss ok,tad būs pečkas radiators jāmaina,jo viņš ir aizdirsies,var mēģināt skalot(netā var atrast ieteikumus kā to darīt) sev es nesen mainīju-tagad ir kā vecajos laikos kad jāgriež nost kad uzsilis pilnībā.

par remontiem-mēs te visi paši baigie guru,pat motorus paši skrūvē,tākā īsti laikam neviens nepateiks kur vest remontēties!!

par krāsošanu-pie kāda Slavika garāžā noteikti būs lētāk,bet attiecīgi arī kvalitāte,bet ja esi gatavs maksāt 1000+ eirikus par visa auto pārkrāsošnu,tad tev būs arī kvalitāte.

par diskiem-tur jāskatās varbūt tev baigie baloni uzlikti,paskaties riepu izmēru vajadzētu būt 225\45,ja nav riepas tad būs diski jāmaina jo pārāk liels iznesums diskiem!!

ja vajag bamperi priekš vasaras varu piedāvāt-stiklšķiedras ar smuku lūpu (ja ir interese varu arī bildi noorganizēt).
der kvoken pa baloten-hujakt hujakt!!!!
Lietotāja avatars
mattrikss
CelicaClub member
CelicaClub member
 
Atbildes: 891
Pievienojies: 13 Dec 2007 10:50
Atrašanās vieta: Riiga

Atbildēt eozz » 09 Mar 2015 15:44

1. 14 ir par daudz, man ar GTS iet ap 10-12, tas ir arī biš gonkojot un braucot ap 30-40 km dienā.

Iespējamie labojumi - tīrs gaisa filtrs, citas sveces, iztīrīta drosele, lambdas problēma. Simptomi, ka raustītos nav? izplūdes gāzes pēc degvielas neož?

2. Ja pūš remdenu vai ļoti ilgi silst - 80%, ka dzeses sistēma nav līdz galam atgaisota un pečkā vai citur ir gaisa burbuļi.

Atgaisošanas procedūra šāda - attaisa dzeses bačoka mazo puļķi, to kas pa labi, tas domāts burbuļu izlaišanai un darbina motoru, ik pa laikam gāzē līdz 3000 rpm, to var darīt arī no motortelpas puses paraustot droseles vārstu.
ap 70-80 grādiem atveras lielais dzeses loks, ja termostats pareizi strādā un tad skatās vai dzeses šķidruma pietiek bačokā, turpina raustīt droseli vēl kādu laiku.
Tikmēr var arī pečku pagriezt uz maksimumu un nolaist logus - ik pa laikam taustīt, vai paliek karstāks gaiss, ko pūš.

3. nemācēšu pateikt

4. 95% remontēju pats, tai skaitā izcēlu motoru un pārlasīju... par šo ir arī stāsts projektu sadaļā. To ko nevaru mājas apstākļos, aizdzenu uz kādu servi rajonā vai kur pazīstamāks cilvēks. Šie gadījumi gan tāpat nedod 100% garantiju, ka viss ir čiki piki. Ja kaut kas sačakarēts ar savām rokām, prieks to zināt, ja servī un slepus, tad manuprāt tā ir sliktāk.

5. Pludiņš bākā salocījies, jāņem ārā degvielas pumpis zem krēsla.

6. nez

7. daudzas stiklašķiedras daļas tiek iegādātas no LED-BOY, viņa kontakti arī redzami šeit pameklējot forumā.
Do you even lift?
www.hefaists.lv
Attēls

2ZZ sounds better than Jay-Z!
Lietotāja avatars
eozz
CelicaClub member
CelicaClub member
 
Atbildes: 476
Pievienojies: 03 Dec 2007 19:59
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt 131 » 09 Mar 2015 15:57

Par degvielas patēriņu man ir kautkur tāpat kā EOZ.
Par pečkas atgaisošanu es pat ieteiktu pacelt uz donkrata purnu gaisā, atskrūvēt tosola izplešanās trauka stirprinājumu un pacelt bačoku augstāk (Šlaukas to atļauj izdarīt), jo reāli tas bačoks ir ļoti zemu un gaiss vienmēr sakrāsies augstākajā punktā! Paceļot bačoku būs lielākas izredzes to dabūt ārā! Tā pat service manual bija rādīts :D Otrs variants ir beigts termostats! Tas nav dārgs un to viegli nomainīt ;) Ja minētās darbības nedod nekādu rezultātu tad ir ciet pečkas radiators un tur jau čakars daudz lielākas!
Attēls
Attēls
Lietotāja avatars
131
CelicaClub member
CelicaClub member
 
Atbildes: 2526
Pievienojies: 13 Jūl 2007 18:36
Atrašanās vieta: Riga

Atbildēt mattrikss » 09 Mar 2015 17:11

jap tas bačoks ir jāceļ augšā,savādāk nedabūs burbuli laukā,tur bačokam pat speciāla vieta apakšā kur viņu var uzlikt uz haubes āķa!!
der kvoken pa baloten-hujakt hujakt!!!!
Lietotāja avatars
mattrikss
CelicaClub member
CelicaClub member
 
Atbildes: 891
Pievienojies: 13 Dec 2007 10:50
Atrašanās vieta: Riiga


Atgriezties uz Tehnika & remonti / Technics and repairs

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi