Eļļas līmenis

Tehiskās nianses! Par un ap auto niķiem, defektiem un remontiem! / Celica repairs and technical information

Eļļas līmenis

Atbildēt Edgars2014 » 28 Aug 2014 08:13

Cik ir normālais eļļas līmenis 1996 gada modelim? Esmu dzirdējis, ka līdz MAX līmenim nav ieteicams liet vecām mašīnām vai tas tā ir? Man patreiz ir nedaudz zem puses vai tas ir normāli, vai tomēr labāk pieliet? Un kā ir jūsu celicām ar eļļas patēriņu vai bieži pielejiet klāt? Kurš ir kritiskais līmenis, kad obligāti būtu jāpielej eļļa?
Edgars2014
New one

Atbildes: 73
Pievienojies: 15 Jūn 2014 20:17

Atbildēt Gloomdrifter » 28 Aug 2014 09:23

Ne jau vienkārši tāpat uz šķupa ir MIN un MAX iedaļas, starp tām tad arī ir jātur eļļas līmenis.
If in doubt - flat out!
Lietotāja avatars
Gloomdrifter
Toyota Celica Gen5

Atbildes: 37
Pievienojies: 07 Jūl 2012 11:05
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Silvia » 28 Aug 2014 17:41

Es arī teiktu tāpat, turi pa vidu starp abiem un būs ok ;)

Par eļļas patēriņu gan jau labāk pateiks kāds konkrētās celicas lietotājs...
Attēls
Lietotāja avatars
Silvia
Toyota Celica Gen7

Atbildes: 4905
Pievienojies: 16 Nov 2008 23:31

Atbildēt WALA » 28 Aug 2014 21:56

Tehniski pareizi ir turēt virs min. un ne vairāk par max - tad parasti lieka slodze dzinējam + bieži vairāk eļļas tiks sadedzināts (principa bezjēdzīgi + ja kurina lielos daudzumos nenāķ par labu katalizatoram un ir iespēja ka sāks aizmest ciet sveces (ja tā kārtīgi pārcenšās). Reāļi visām man piederošām Toyotām - pie eļļas maiņās pielej pilnu (drusku zem max), tad iedarbina uz īsu brīdi( tā ka eļļošanas sitēma un filtrs ir pilns ar eļļu) un tad pielej līdz tam pašam līmenim klāt - t.i. reizē pēc nosatāvēšanas šadi var iznākt ka ir drusku virs max - kas ir OK.

Dažādiem auto rekomendē dazados apstākļos skatīties eļļas līmeni, neatceros kam (no USA auto), bet redzēju ka ir auto ar norādem gan aukstam dzinējam gan siltam.
Un pats sviestainākais ko esmu pieredzējis - vienam auto pie apskates jamo izmeta dēļ tā ka uz mēra bija pārsistas atzīmes :damn: - tipa nav saprotams nepieciešamais eļļas līmenis -wtf itkā apskatē nebūtu poh.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildes: 6018
Pievienojies: 09 Jūn 2006 12:06
Atrašanās vieta: Riga

Atbildēt xinsh » 19 Mai 2015 19:16

heh, iemetīšu savu kauna pilno stāstu(jautājumu) te pat.. Tad nu - vaai tas ir normāli, ka man aptuveni 3 mēnešu laikā ( nobraukti aptuveni 2000km) patērēja kādus 2l eļļu? pēc vārstu maiņas un vsp motora remonta ir pagājuši aptuveni 3 mēneši +- kāda nedēļa, un tā nu joka pēc nodomāju pačekot kas ar eļļas līmeni notiek. Finālā biju nospodrinājis jau spīdīgu škopiku un nesapratu wtf.. Finālā man bija(vai nebija) tāds līmenis, ka pat ar to nevarēja aizsniegt. Lampiņa arī nedega, lai gan izdegusi nav, jo pie darbināšanas viss štokos.. Par cik serviss tur pat pārim min attālumā, bet uz vietas nebija iepriekš lietā 5w30, par cik tā uz vietas nebij, ielēja līdz minimālajam 5w40, un tad nu kad atnāks(cerams rīt) salies atlikušo 5w30 un palaida brīvībā. Sūces it kā nav, jo turu gan pie mājām, gan pie darba vienā vietā un tad jau būtu kkas manīts. Tā kā nu jā, esmu lasījis, ka celicas ir rijīgas, bet tā ir jābūt?
Lietotāja avatars
xinsh
Toyota Celica Gen7

Atbildes: 86
Pievienojies: 16 Jan 2015 20:49

Atbildēt Silvia » 19 Mai 2015 19:56

Man arī to eļļu rij, bet vairāk gadījumos, kad ilgstoši strādā pie lieliem apgriezieniem... Piemēram braucot vairākus 100 km uz 120 km/h un vairāk..
Attēls
Lietotāja avatars
Silvia
Toyota Celica Gen7

Atbildes: 4905
Pievienojies: 16 Nov 2008 23:31

Atbildēt xinsh » 19 Mai 2015 21:04

nuuu, okey, viņa nav tā baigi žēlota braucot (ar apgriezieniem), bet nu mjā.. kad man te sāk salīdzināt ar m5 rijību, tad paliek kkā tā dīvaini
Lietotāja avatars
xinsh
Toyota Celica Gen7

Atbildēt ervisss » 20 Mai 2015 10:38

Motors saus? eļļa nekur nespiežas ārā?
Pie tādas noplūdes būtu peļķe vismaz vietā kurā regulāri novieto uz nakti

Nedūmo?
Varbūt nav slaliks kaut kas tomērt pareizi

2L uz 2000km pārāk daudz
ervisss
CelicaClub godfather
CelicaClub godfather

Atbildes: 2009
Pievienojies: 31 Mai 2006 09:11
Atrašanās vieta: Jelgava

Atbildēt xinsh » 21 Mai 2015 19:35

Lietotāja avatars
xinsh
Toyota Celica Gen7

Atbildēt Against1 » 23 Mai 2015 07:48

Hah. Man jau likas ka man ir probleema. bet nu ne tik daudz man ta ka nerij..
es kad saaku biezaak liftot tad nedaudz zuda. bet nu man uz 10k pazuda labi ja 2 l. plus vel 2x nemu nost varstu vaku un filtri tika tiriti,tur ar nedaudz pazuda.
negribu samelot bet lkm ar kkur lasiju ka pie lieliem apgriezieniem taa ella pazud.
ZM4A
Lietotāja avatars
Against1
Toyota Celica Gen7

Atbildes: 343
Pievienojies: 19 Aug 2010 17:38

Atbildēt WALA » 01 Jūl 2015 00:31

Par eļļas zušāau - jāņem pāris lietas vērā.
1) nevajag liet auto eļļu kas tam nav piemērota, labākas kvalitātes eļļa nenozīmē ka tā būs pati labākā tavam auto konkrētajam dzinējam!!!
2) lejot pārāk šķidru eļļu ( teiksim moderna trubodīzeļa sintētiku a la BMW LL-03 specenes eļļu) vecam motoram būs pilnīgi normāli ka tas eļļu rīs nejēgā - ir vērts pamēģināt pāriet uz kaut ko mazliet biezāku ( nosacīti varētu to definēt kā pareju no sintētikas 0w30/5w30 uz 10w40 pussintētiku - bet te lūdzu konsultējaties ar dīleri vai citiem gudriem cilvēķiem, jo ir bez jēgas nianšu turbo/neturbo, stock vai kvalitatīvi uzlabots dzinējs utml.)
3) caurmērā lielākā daļa toyotas dzinēju ir bijuši eļļas ēdāji ( protams ne 2 litri/1000km, kaut gan arī kārtīgi gāzējot - iespējams ka norma) tā kā skataties cik smaga kāja, un kādos režimos gāzējat - ja pavisma aukstam dzinējam mēdzat gāzēt - 1-kārt jūs konkrēti jājat dzinēju, 2-kārt jams rīs eļļu tā ka maz neliksies.
....
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Re: Eļļas līmenis

Atbildēt Viesha » 13 Dec 2015 11:10

Mja ella taa ir problema ar kuru es pedejos tris gadus esmu sakaries uzlejot videjo limeni un nobraucot kadas divas nedelas tie ir kadi 1500 km man ella ir zem minimalo piebildisu ka tas ir pie normalas brauksanas nespidzinot. atgazes apskate parada ka viss ok, bet ta tvinga kas nak no izputeja ir loti smirdiga ozz pec sadegusas ellas pienemu ka gredzeni iet uz beigam. Ir doma taisit kapitalo motoram bet cik tas izmaksa, varbut kads to ir darijis celicai gen7 vvti motorelim. biju uz bridi apsveris domu par vvtl-i bet ir dzirdetas loti negativas atsauksmes kad esot loti nikigs. ja kads var ko pastastit par ellas pazusanu vai to ka to noverst butu pateicigs :)
Viesha
New one

Atbildes: 22
Pievienojies: 02 Dec 2012 00:27
Atrašanās vieta: Ventspils

Atbildēt menix » 09 Jan 2016 22:35

Sveicināti!
Garām ejot pamanīju šo tēmu, nolēmu uzrakstīt.
Pāris mēnešus atpakaļ ar skumju sirdi pārdevu savu uzticamo Gen6 2.0GT. Pēc savas pieredzes varu pateikt, ka eļļas "ēšana" par vismaz 90% ir saistīta ar nedraudzīgu lietošanu: tikko pēc piestartēšanas dodas ceļā un lielākoties uzreiz kārtīgi slogojot, pēc brauciena (vēl ļaunāk pēc skrējiena) uzreiz tiek noslāpēts, pārāk gari eļļas maiņas intervāli. Pasekojot līdzi draugu, paziņu, klientu auto lietošanas paradumiem, var saprast, kāpēc vienādiem motoriem vienam starp apkopēm nav jāuzlej eļļu, bet cits uzlej pat vairāk kā 3l uz 10000km. Zinu tādus, kuri reizē ar piestartēšanu ieliek "robā"un iespiežot grīdā aizlido. Un pēc tam sūdzas, ka zūd eļļa. Šāda lietošana palīdz sulot blīvēm, blīvslēgiem, netur vārstu blīvslēgi, ieēdas gredzeni utt.
Mana Cecīlijai pirmoreiz eļļu uzlēju tikai pēc 270000km un tikai 0,5l. Vienmēr vismaz 1min pasildu, pēc brauciena kādu min pagaidu, pirms noslāpēju. Braucu visādi, atkarībā no garastāvokļa.
Visiem auto, izņemot dīzeļus pie eļļas maiņas leju praktiski pilnu līmeni (siltam dzinējam dažu min laikā pēc noslāpēšanas ir tuvu Max).
Slinkums ir attīstības virzītājspēks!
Lietotāja avatars
menix
New one

Atbildes: 236
Pievienojies: 18 Feb 2007 00:16
Atrašanās vieta: Rīga, Talsi, Sigulda

Atbildēt WALA » 26 Jan 2016 20:41

Pirmkart obligati lejam konkretam motoram atbilstoshu ellu. Nefig liet sintetiku kur ta nekad nav bijusi paredzeta un otradi. Tapat normalos apstaklos Toyota ed mazliet ellu pat tad kad ta bija jauna. Litrs uz 10K loti normals paterins. Dzinejiem ar 200K nobraukumu paludzat dilerim ko jamie rekomende jo man vecam avensim leja kaut ko mazliet "biezaaku" un ar visiem 300K uz shildes paterinsh ellai bija pienemams. VVTL dzinejiem gan laikam bija jalej ko Toyota "dievs" paredzejis un turbo ari bija striktakas prasibas ipashi ja medz gazt.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt Against1 » 27 Jan 2016 22:24

vvtl dievs paredzejis 5w30 vai 5v40 ?
ZM4A
Lietotāja avatars
Against1
Toyota Celica Gen7

Atbildes: 343
Pievienojies: 19 Aug 2010 17:38

Atbildēt ervisss » 28 Jan 2016 16:58

Against1 rakstīja:vvtl dievs paredzejis 5w30 vai 5v40 ?

SAE 5w-30
ervisss
CelicaClub godfather
CelicaClub godfather

Atbildes: 2009
Pievienojies: 31 Mai 2006 09:11
Atrašanās vieta: Jelgava

Atbildēt WALA » 07 Feb 2016 09:38

Cita starpā mūsdienās vairs nepietiek ar SAE specifikāciju motoreļļai precīzāku informāciju par eļļas piemērotību konkrētam auto sniedz API un ACEA klases ( protams uz 5w-30 utml. Cipariem ar jaskatas) . Kam intersanti var sākt lasīt :
http://www.pqiamerica.com/apiserviceclass.htm

http://www.oilspecifications.org/acea.php
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atgriezties uz Tehnika & remonti / Technics and repairs

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 4 viesi